Lekkages en drukproblemen testen
Zodra de leiding is aangelegd, is het tijd om deze te testen. Vul de leiding met water en laat deze onder druk staan om te controleren op lekkages. Controleer alle koppelingen en verbindingen grondig. Pas de druk eventueel aan om te zorgen dat het systeem overal in de tuin voldoende water levert.
Afstellen van het systeem
Na het testen stel je het systeem af voor optimale prestaties. Dit kan betekenen dat je de timer voor de beregening moet afstellen, de sproeikoppen moet aanpassen, of zelfs extra druppelaars moet plaatsen in gebieden met hogere waterbehoeften.
Verschil tussen PVC en Tyleen
Tyleen is flexibel en eenvoudiger aan te leggen in onregelmatig gevormde tuinen. Het hoeft niet zo diep gelegd te worden als PVC, wat het ideaal maakt voor tuinberegening. PVC, daarentegen, is stijver en moet dieper gelegd worden om te beschermen tegen externe invloeden. Voor de meeste huistuinen raden we tyleen aan vanwege de duurzaamheid en eenvoud van installatie.